Наші традиції

«Силе традиций и силе творчества в их сочетании – животворящий источник всякой культуры».

Пётр Николаевич Савицкий

Чудові слова сказано про традиції і наступність поколінь. Кожен народ, кожна країна, кожна сім’я мають свої традиції, які з’явилися з яких-небудь причин і виправдані часом. Теж саме можна сказати й про школу. Вона буде жити тоді, коли в її стінах будуть жити красиві традиції. З чого вони починаються? А з чого починається школа для всіх?

Правильно - з приходу дитини до школи. Це і є перша шкільна традиція – святкувати початок кожного навчального року Днем знань. Ця традиція всіх шкіл нашої країни, і як чудово усвідомлювати себе часткою великої культурної традиції нашої Вітчизни. Це свято для всіх: учнів, учителів, батьків. Але найбільше увагу привертають до себе святково одягнені і схвильовані першокласники. Для них сьогодні все в перший раз: перша вчителька, перший дзвінок, перший урок. І дуже важливо, що відкривають їм двері в новий світ знань старші товариші – 11-ти класники.

Посвячення в першокласники.

«Школярики - школярі»

Першокласників знайомлять зі шкільним життям, дають уяву про навчальні предмети. На святі діти потрапляють до Країни знань. Мандрують стежками Королівства математики, відвідують острів невивчених уроків… Це свято надовго залишиться в пам’яті дітей.

Свято «Ми старшокласниками стали»

У цей день десятикласники проходять різні випробовування, щоб довести що вони гідні називатися старшокласниками.

День туризму. День здоров’я.

Традиційно в цей день проводяться спортивні змагання. На виховних годинах розглядаються принципи здорового способу життя, інформація про спортивні досягнення школи і нашої країни. Але найбільше цікавими для дітей залишаються похід, каша, різноманітні конкурси. Урочисті заходи до Дня вчителя «Учителю вклонися до землі». У цей день учні школи вітають своїх учителів із професійним святом, готують для них концерт, стінгазети, фотовиставки. Багато посмішок, квітів, щирих теплих слів дарують діти своїм улюбленим учителям – це є найдорожчий подарунок для всього колективу школи.

Разом з Днем учителя в нашій школі проходить День самоврядування. Це найцікавіший день в навчальному році. Старшокласники проводять уроки в інших класах, на один день вони стають учителями, класними керівниками, адміністрацією школи.

КТС «Компас»

Протягом року учні 5-7 класів беруть участь в піонерській грі «Компас». Вона ділиться на чотири тури: інтелектуальний, спортивний, побутовий та художньо-естетичний.

Учні мають змогу проявити себе як особистість, поповнюють свої знання в різних галузях, загартовують себе фізично, розвивають свої таланти.

Новорічне свято.

Це найулюбленіше свято школи. Для молодших школярів старшокласники готують мандрівку до новорічної казки, проводять з дітьми різноманітні конкурси, де малята розкривають свої таланти.

Учні 5-7 класів готують новорічні вистави, знайомляться з традиціями святкування Нового року в різних країнах.

Школярі 9-11 класів беруть участь у новорічному карнавалі та святковій дискотеці.

Традиційним став вернісаж малюнків на вікні, до якого заздалегідь ретельно готуються учні 5-11 класів.

Вечір зустрічі з випускниками.

Життя в нашій школі цікаве, наповнене творчістю, різноманітними заходами. Тут працюють талановиті люди, які уважно відносяться не тільки до теперішніх учнів, а й до тих, хто пішов із стін школи у велике життя. Хвилюючою стала у нашій школі щорічна зустріч з випускниками, яка проводиться в першу суботу лютого.

День Захисника Вітчизни.

Школа займається не тільки навчанням, а й вихованням дітей. А що може бути важливішим виховання патріотичних почуттів у підростаючого покоління. Саме тому на передодні свята Захисника Вітчизни у школі проходять спортивні змагання.

Акція «Первоцвіт»

Вона проходить щорічно на початку березня. Учні усвідомлюють необхідність оберігати первоцвіти, готують та захищають проекти на дану тему, мандрують просторами фауни та флори, беруть активну участь у конкурсі малюнків.

Святкові привітання «Наші любі матусі та бабусі»

8 Березня – жіноче свято. Вітання приймає жіноча половина школи. Святковий концерт для вчителів, мам, бабусь готовлять всі – від початкової школи до випускників.

Концерт – парад «Наша зіркова країна»

Уже восьмий рік наша школа проводить концерт-парад. На свято запрошуються представники управління освіти районної та міської ради, керівники гуртків, спортивних секцій, батьки. Вшанування талановитих дітей школи проходить за такими номінаціями: «Золоте перо», «Олімпійський резерв», «Золотий Орфей», «Відкриття року», «Розумники й розумниці». Сертифікатами та цінними подарунками нагороджуються переможці регіональних обласних та Всеукраїнських конкурсів змагань. До параду ведеться велика підготовча робота, адже концертні номери ніколи не повторюються. Всі зайняті, ніхто не стоїть осторонь. Батьки з задоволенням спостерігають за творчістю своїх дітей.

Прощай, Букварику

Це свято для першокласників. У цей день наші найменші учні прощаються зі своїм першим підручником – Букварем. На свято запрошуються батьки, вчителі та адміністрація школи.

Наші маленькі друзі розповідають чому їх навчив перший підручник та як вони готуються до зустрічі нових знань.

День Перемоги.

Війна. В серці старшого покоління це слово – незагоєна рана. Скільки крові пролито! Скільки сліз виплакано. Якою стіною здобута Перемога.

До Дня Великої Перемоги в нашій школі щорічно проводяться заходи. Школярі готують концерт для ветеранів війни і праці, беруть участь у святковому мітингу і несуть квіти до пам’ятника солдатам, які віддали життя в боях за нашу Вітчизну. Це цікаві зустрічі з ветеранами, це екскурсії в музей сел.Миронівського, де учні знайомляться з героїчними подвигами земляків, які ціною свого життя здобули Перемогу. Діти збирають матеріали про ветеранів війни, беруть участь у концерті творчих робіт «Історія моєї родини».

На виховних годинах мова йде про те, як воїни переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися до останньої краплі крові, як вони вистояли і перемогли. Діти беруть участь у конкурсі читців поезії, інсценованої пісні, присвяченій Великій Вітчизняній війні.

День Шкільної організації" Веселкова країна"

Уже 12 років наша школа 19 травня святкує День Шкільної організації" Веселкова країна"ї. Члени цієї організації учні 5-7 класів. Цей день – підсумок гри «Компас». А все починається з лінійки, на якій лунають пісні, поезії.

А ввечері – продовження свята біля вогнища. Під звуків барабанів, горна проходить заключний етап гри «Компас». Вітають переможців, співають, грають в різні ігри. Ніхто не забуває загадати бажання, кинувши у вогнище таємні слова. Святкова дискотека продовжується до сутінків.

«Останній дзвоник»

«Школа моя рідна школа…». Як ніжно звучать ці рядочки у виконанні випускників. Жоден останній дзвінок не обходиться без сліз учителів, батьків, дітей.

Незабутні хвилюючи хвилини в житті кожної людини – закінчення школи. Позаду безтурботне дитинство, гучні перерви, дитячі витівки, любовні послання й невивчені уроки, а попереду чекає доросле, самостійне життя з його переживаннями, тривогами, радостями й новими успіхами.

Свято Останнього дзвінка завжди проходить у творчій атмосфері. Школярі стараються сказати слова вдячності кожному вчителю, батьки теж не стоять осторонь.

Учителі ніколи не соромляться своїх справжніх ніжних почуттів до своїх учнів саме в цей день. Скільки років пройшло, але свято Останнього дзвінка не повторюється. Немає однакового сценарію виступів, тому що всі класи різні , індивідуальні. Дорого коштують ці слова, які в цей день вимовляють учні своїм учителям…

Кiлькiсть переглядiв: 876

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.